606 696 009

Bezpieczeństwo

Oddajemy pod Waszą opiekę w pełni sprawny sprzęt umożliwiający w bezpieczny sposób zorganizować spływ kajakowy po wybranym odcinku rzeki. Udzielimy wszelkich informacji i wskazówek: jak się nim posługiwać oraz czego się spodziewać na danej trasie spływu – charakter rzeki, niebezpieczne miejsca itp.

Po Waszej stronie pozostaje rozsądek w zachowaniu się na wodzie i pokora wobec „wody” i sił natury!

Poniżej podpowiadamy co warto ze sobą zabrać i o czym pamiętać by jedyną troską podczas spływu była szerokość Waszego uśmiechu, niezapomniane chwile relaksu i bezpośredniego kontaktu z przyrodą.

Odzież – warto przygotować się na zmienne warunki pogodowe i nieprzewidziane sytuacje. Zabierzcie kurtkę przeciwdeszczową i coś na przebranie do szczelnego worka żeglarskiego, który możecie u nas wypożyczyć. Zabierzcie okulary przeciwsłoneczne (najlepiej z gumką zabezpieczającą) oraz nakrycie głowy.

Dokumenty – zawsze pamiętajcie by je zabezpieczyć przed wodą (od nas w cenie najmu sprzętu otrzymacie niewielki wodoszczelny worek gdzie możecie je schować)

Środki medyczne, kosmetyki, repelenty – pamiętajcie o lekach, które musicie zażyć (np. diabetycy), repelentach na komary czy meszki oraz kosmetykach z filtrami UV. Warto wziąć podstawowe środki opatrunkowe.

DZIECI – MUSZĄ BYĆ ZAWSZE POD OPIEKĄ OSOBY DOROSŁEJ UMIEJĄCEJ PŁYWAĆ I ZAWSZE UBRANE W KAMIZELKĘ RATUNKOWĄ. DLA NICH TO ZAWSZE WIELKA PRZYGODA, ZADBAJCIE BY BYŁA WSPANIAŁĄ!

Alkohol i inne środki odurzające – NIE WYPOŻYCZAMY SPRZĘTU OSOBOM, KTÓRYCH ZACHOWANIE WSKAZUJE NA SPOŻYCIE TAKICH SUBSTANCJI!!!, a zażywanie ich podczas spływu może mieć tragiczne skutki – zostawcie te przyjemności na chwile po zakończeniu spływu.

Sytuacje awaryjne” – czasem zmienne warunki, czasem zwykły niefart mogą spowodować, że ktoś będzie potrzebował pomocy – pamiętajcie, że na wodzie nie odmawia się pomocy i nie zostawia nikogo w potrzebie! Zawsze pływamy w minimum dwie osoby.